BIO celozrnný kuskus, 200 g

Kód: 2159
24 Kč
Skladem...

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kuskus, zejména pak v celozrnné variantě, je zdrojem vitaminů skupiny B (především B1, B2 a B6) a minerálních látek, jako je fosfor, železo, vápník, hořčík nebo zinek.

Celozrnný kuskus, jehož obsah vlákniny je zhruba trojnásobný oproti klasickému, má ještě jednu velkou výhodu – díky své konzistenci skvěle zamaskuje „celozrnnou“ chuť a hrudkovitost, která někoho odrazuje od konzumace jiných celozrnných výrobků. Ani zarytý odpůrce zdravé výživy nemusí vůbec poznat, že je mu podána celozrnná obilovina.

Příprava kuskusu je velice snadná, stačí ho pouze zalít horkou vodou, nechat nabobtnat a je hotovo. Kuskus na sebe naváže velké množství vody, čímž se zvětší jeho objem více než u klasických těstovin a může lépe zasytit, pokud se zrovna snažíte zredukovat svou hmotnost a máte problém s velkými porcemi.

Porce připraveného kuskusu je pocitově větší než stejná porce těstovin.

Při přípravě kuskusu je dobré přidat lžíci kvalitního oleje – třeba panenského olivového, dýňového nebo lněného. Právě z důvodu, že se kuskus nemusí vařit, můžete použít i oleje, které jinak nevydrží vysoké teploty.

Hmotnost: 200 g
Složení: bio pšenice
Skladování: 0 °C až 25 °C
Trvanlivost: 1 rok
Certifikace: BIO
Bez plastového obalu: Ano
Alergeny: 1 - Obiloviny obsahující lepek

Doplňkové parametry

Kategorie: Těstoviny, rýže a luštěniny
Hmotnost: 0.2 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: