Dárkové balení pálenek 6ks

Kód: 3098
1 759 Kč
Skladem

Dárkové balení 6 ks pálenek 0,2l.

Detailní informace

Detailní popis produktu

TřešňoviceNáš nejjemnější ovocný destilát s charakteristickou, výraznou, sladkou chutí a vůní třešní. Společně s meruňkovicí je velmi oblíbený u našich drahých poloviček. Odrůda Giorgia byla vyšlechtěna v Itálii. Je velmi aromatická a sladká, je pěstována v sadech poblíž našeho lihovaru. Proto jsme ji vybrali pro náš výjimečný destilát, do kterého přenesla svoje nejlepší přednosti a svou charakteristickou vůni.

 Meruňkovice

Nádherná charakteristická chuť a vůně Velkopavlovických meruněk, vyšlechtěných již ve 14. století. Díky vysoké cukernatosti a odlišné chuti této odrůdy se z nich stává jedna z nejjemnějších a nejchutnějších meruňkových pálenek. Kvalita pálenky z velkopavlovické odrůdy je všeobecně uznávaná jako 1. klasa v rámci ČR i mezinárodně. Chuť je velmi charakteristická. Při požití ji definuje lehce ostrý nástup, který se promění v příjemnou ovocnou chuť, prolínající se všemi lidskými smysly. Po polknutí zanechává v ústech příjemný pocit zralých meruněk. Ideální obsah alkoholu pálenky je 50%. Samotná pálenka je považována za poměrně vzácnou, jelikož průměrná roční produkce nedosahuje vysokých hodnot a to vzhledem k nepravidelné úrodnosti. Veškeré použité ovoce na výrobu pochází z Velkopavlovických sadů.

MirabelkoviceBezkonkurenční, ušlechtilý, jemný, ovocný destilát s typickou chutí a vůní divokých mirabelek. Pálenek z mirabelek na našem trhu příliš není, proto je náš destilát unikátní. Vyráběna je v limitovaném množství z vyzrálého ovoce, rostoucího v okolí našeho lihovaru.

Višnovice Svěží ovocný destilát je vyroben ze dvou odrůd višní Fanal a Morela pozdní. Fanal je velmi pozdní višeň vyšlechtěná v Německu. Morela pozdní je odrůda pocházející z Francie, pravděpodobně nejstarší dosud pěstovaná kulturní odrůda. Je celosvětově nejvýznamnější a nejodolnější odrůdou višně. Kombinace těchto dvou vynikajících višní předává do našeho destilátu svou charakteristickou svěží chuť a vůni. Ovoce použité pro výrobu pochází ze soukromého sadu z okolí Čejkovic.

HruškoviceŠpičkový destilát vyrobený z Clappovy máslovky, staré letní odrůdy amerického původu vyšlechtěné kolem roku 1860 na zahradě Th. Clappa. Je charakteristická svými velkými zelenožlutými plody s červeným líčkem. Chuť je šťavnatá, máslovitá, navinule sladká, příjemně kořenitá, což se samozřejmě přenáší i do našeho vynikajícího destilátu krásnou vůní a dlouhým dozvukem hrušky na jazyku.

SlivoviceTradiční ušlechtilý, jemný, ovocný destilát s charakteristickou chutí a vůní slivovice našeho krásného Horňácka. Špičkové ovoce pro výrobu tohoto destilátu tvoří ze 70% Durancie a 30% švestky z našich horňáckých sadů.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Destiláty
Hmotnost: 2 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: